Różnice między otwartą a zamkniętą metodą przeprowadzania korekty n

Rhinoplastyka czyli korekta nosa to chirurgiczny zabieg przekształcający zewnętrzne części nosa. Jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Niezależnie od tego czy jest to korekta garbka, skrócenie nosa, podnoszenie jego czubka czy zmiana kształtu, zawsze powoduje bardzo widoczne zmiany wyglądzie całej twarzy.

Nie jest to zabieg prosty, wymaga od chirurga sporych umiejętności. Do niedawna korektę nosa przeprowadzano wyłącznie w sposób ?zamknięty? tzn. całą pracę trzeba było wykonać patrząc jedynie przez nozdrza. Nie było to łatwe zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę delikatną strukturę wnętrza nosa. Między innymi właśnie dlatego często konieczny był drugi zabieg korygujący. Wymagało to od chirurga wielu lat praktyki i naprawdę dużej ilości przeprowadzonych zabiegów zanim stał się w tym naprawdę dobry.

Rozwój współczesnych metod spowodował znaczne zmniejszenie odsetka zabiegów wymagających dodatkowej korekty. Zmiana dotyczy przede wszystkim sposobu przeprowadzania rhinoplastyki. Za pomocą małego nacięcia zdejmuje się skórę dzięki czemu chirurg po wyraźnie widzi co robi. Rana jest niewielka, goi się dość szybko a blizna zazwyczaj jest niemal niewidoczna. Za tą niewielką cenę zyskujemy większą dokładność i większą przewidywalność skutków działań chirurga. Gdy widzisz to co robisz wyraźnie rezultat zawsze będzie lepszy.