Powiększanie biustu

Duże piersi kojarzą się z kobiecością i seksapilem. Dlatego też  powiększanie biustu jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, na który kobiety decydują się najczęściej. Dzięki zabiegowi małe, nierówne, albo słabo rozwinięte piersi można wypełnić  silikonami. Dzięki implantom piersi nie tylko są większe, ale i lepiej wyglądają, są uniesione i jędrne.   Powodów, dla których panie decydują się na zabieg jest mnóstwo. Z pewnością ile kobiet tyle różnych przyczyn. Zwykle jednak za decyzją o zoperowaniu piersi stoi kompleks małego biustu. W telewizji czy kolorowej prasie widzimy zdjęcia pięknych kobiet, każda z nich ma sylwetkę idealną, w tym duże piersi. Później spoglądamy w lustro i widzimy, naszą, płaską klatkę piersiową. W dodatku mężczyźni ciągle podkreślają, że to właśnie tę część kobiecego ciała lubią najbardziej  to ona jest najbardziej podniecająca. I jak tu nie popaść w kompleksy i frustracje. Kupowanie staników typu push-up, albo wypychanie ich specjalnymi gąbkami na niewiele się zdają, piersi wyglądają w nich nienaturalnie. Na szczęście kliniki chirurgii plastycznej mają w swoich ofertach zabiegi włożenia silikonów.

piersi przed po

Powiększanie piersi w wielu środowiskach owiane jest złą sławą. Niektórzy kojarzą operacje powiększenia z bardzo ekstremalnymi przypadkami jak Pamela Anderson. Warto podkreślić, że chirurdzy plastyczni chcą spełnić pragnienia przychodzących do gabinety pacjentek, ale w granicach rozsądku. Zwykle zbyt wybujałe fantazje o ogromnym biuście lekarz wybija z głowy, albo odmawia wykonania zabiegu. Chodzi przecież o to, by biust wyglądał ładnie i naturalnie. Poza tym zbyt duże silikony mogłyby być nadmiernym obciążeniem dla kręgosłupa. Lekarz przy doborze odpowiednich wkładek zawsze dokonuje pomiaru klatki piersiowej, szerokości ramion i po ocenie ogólnej sylwetki pomaga podjęć decyzję o rozmiarze. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia kształtu, wybierać można między implantami okrągłymi i w kształcie łezki.

piersi przed po2

Sceptycznie nastawieni do operacji powiększania biustu twierdzą, że operacje są niezdrowe, niebezpieczne i powodują choroby. Nic bardziej  mylnego. Wprawdzie powiększanie piersi jest operacją wykonywaną pod narkozą, a więc jak każdy zabieg niesie pewne ryzyko, jednak wykonany pod okiem fachowca, lekarza z doświadczeniem, na pewno nic nam nie grozi. Doniesienia o tym, że implanty mogą wybuchnąć i mając je nie można wchodzić na pokład samolotu,  są bardzo przesadzone. Trzeba po prostu pamiętać o zaleceniach lekarza.  Liczne badania wykazały, że noszenie implantów nie ma żadnego związku z chorobami piersi i nie powoduje raka.

Dodaj komentarz