Zgrabna sylwetka, szczupły brzuch, pełne piersi. O figurze modelki marzy prawie każda kobieta. Żyjemy w czasach, w których wygląd zewnętrzny odgrywa ogromną rolę. Mawia się, że ładnym ludziom jest w życiu łatwiej i sporo w tych słowach prawdy. Ładnym ludziom bardziej ufamy, wydają nam się sympatyczniejsi. Poza tym badania pokazują, że pracodawcy chętniej zatrudniają atrakcyjne osoby. Zewsząd dochodzą nas naciski, by dbać o siebie, by wyglądać jak najlepiej. Wpadamy w tę pułapkę i kupujemy coraz droższe kosmetyki, stosujemy coraz surowsze diety i wylewamy siódme poty na siłowni. Niewiele osób jest w stanie sprostać tym wymaganiom. Dlatego też coraz więcej osób popada w kompleksy i frustracje. Dla dość zamożnych osób dobrym rozwiązaniem mogą być operacje plastyczne. Niestety są one zarezerwowane do osób, które mają dość dużo pieniędzy. Operację są bowiem drogie, choć trzeba zauważyć, że ostatnio ich ceny się obniżyły, bo powstaje coraz więcej klinik chirurgii plastycznej, które starają się być jak najbardziej konkurencyjne. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów jest liposukcja, czyli popularne odsysanie tłuszczu.
Chirurdzy plastyczni przestrzegają jednak przed tym by nie traktować liposukcji jak szybkiego sposobu na pozbycie się kilogramów i gdy nie chce nam się ćwiczyć to idziemy na operację, a w razie przytycia to po raz kolejny położymy się pod skalpel. Trzeba mieć świadomość, że każda operacja, także liposukcja, niesie pewne ryzyko, a poddać się zabiegowi mogą tylko osoby, które chirurg zakwalifikował do liposukcji. Wcześniej przeprowadzi on wywiad i zleci serię badań. Wszystko po to, by mieć pewność, że pacjent nie ma np. problemów z krążeniem czy oddychaniem.
Sam zabieg nie jest trudny i trwa około godziny. W przypadku pozbywania się większej ilości tłuszczu, z różnych miejsc, może trwać dłużej. w ciągu jednego zabiegu, zwykle usuwa się około 3 litrów tłuszczu. W trakcie liposukcji lekarz wprowadza do organizmu specjalną rurkę, zwaną kaniulą, a przez poruszanie nią, światło lasera topi komórki tłuszczowe. Kaniula może dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Zwykle jednak tłuszcz usuwa się z ud, brzucha, bioder i podbródka. Na tym jednak się nie kończy. Pacjent po operacji przez wiele tygodni musi chodzić w specjalnym ubranku obkurczającym. Chodzi bowiem o to, by pozbawione tłuszczu powłoki, nie były obwisłe. Musi też minąć trochę czasu, by zeszła opuchlizna i siniaki. Potem można cieszyć się nową i piękną figurą.