Korekta uszu

Nieprawidłowo odstające małżowiny uszne są przyczyną powstawania głębokich kompleksów u dzieci i młodzieży. Korekcie uszu poddawane są najczęściej dzieci w wieku 8-11 lat i młodzież około 14-16 roku życia, choć nigdy nie jest za późno, obecnie coraz więcej dorosłych decyduje się zmienić zniekształcone czy odstające uszy.

Najpierw trzeba skonsultować się z chirurgiem, ustalić cele, ryzyko, korzyści. Istnieje kilka sposobów przeprowadzania takich operacji. Jeden z nich polega na wycięciu chrząstki która jest elementem konstrukcyjnym ucha, inny zakłada składanie i zszywanie chrząstki zamiast wycinania. W każdym z przypadków blizny pooperacyjne są tak umiejscawiane, by były praktycznie niewidoczne.

Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około godziny, szwy usuwane są po ok. 10-14 dniach. W pierwszym miesiącu należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Po operacji przez ok. dwa tygodnie konieczny jest opatrunek z opaski elastycznej obejmujący całą głowę razem z uszami. Zapewnia on odpowiednią pozycję uszu chroniąc przed jej zmianą np. podczas snu.

Przykładowe zdjęcia przed i po zabiegu

uszy przed po2

uszy przed po

Dodaj komentarz